Muzyka w Mruczankowym Przedszkolu – twórcza aktywność dziecka.

Sposób, w jaki dziecko zostanie zachęcone w wieku przedszkolnym do słuchania muzyki, śpiewania, tworzenia łatwych melodii, w znacznym zakresie decydować będzie o dalszym jego rozwoju w dziedzinie muzyki.

Dlatego zaprosiliśmy do współpracy profesjonalistę, nauczyciela z wykształceniem muzycznym. Zajęcia odbywają się prawie codziennie, ponieważ uważamy, że muzyka jest jednym z ważniejszych czynników wpływających na ogólny rozwój dziecka.

W wieku przedszkolnym pojawiają się u dziecka prawie wszystkie elementy zdolności muzycznych. Kontakt ze światem dźwięków wpływa na zwiększanie się wrażliwości słuchowej, kształtuje umiejętność przeżywania muzyki i zainteresowania nią oraz kształtuje nawyki odbiorcy i współtwórcy muzyki.

W atmosferze dobrej zabawy, podczas zajęć, wykorzystujemy różne metody twórcze, które doskonale rozbudzają wyobraźnię dzieci, ich aktywność, uwagę słuchową, pamięć muzyczną oraz umiejętność koncentracji.

Wykorzystanie śpiewu, ruchu, zabawy oraz tańca daje dziecku możliwość przeżycia różnych emocji, jednocześnie ucząc je prostych zasad kontroli nad swoim ciałem i harmonii ruchów.

Podczas zajęć śpiewamy, ruszamy się w takt muzyki, gramy na instrumentach, słuchamy fragmentów muzyki klasycznej, tańczymy. Uczymy się odróżniać dźwięki wysokie i niskie, rozpoznawać barwy dźwięku, kierunek linii melodycznej, dynamikę, rytm, tempo oraz wyodrębniania części utworu.

Nasze przedszkole wyposażone jest w instrumenty muzyczne : bębenki, tamburyna, kołatki, trójkąty, grzechotki, talerze, janczary, klawesy, tarki, pudełka akustyczne, bloki akustyczny, dzwonki chromatyczne i diatoniczne, ksylofony, flety. Dodatkowo wykorzystujemy instrumenty wykonane samodzielnie przez dzieci.

Copyright © Mruczankowe Przedszkole 2012