Integracja Sensoryczna Warszawa

Co to jest integracja sensoryczna (Warszawa) i jak wspomagać integrację sensoryczną dziecka?

Integracja Sensoryczna

Układ dotykowy

Układ proprioceptywny

Układ przedsionkowy

Wzrok, słuch, węch i smak

IMG_3044

Integracja Sensoryczna

Integracja sensoryczna (Warszawa) to nic innego jak umiejętność mózgu do interpretowania i reagowania na bodźce dochodzące ze świata zewnętrznego. Integracja sensoryczna (Warszawa) składa się ze zmysłów sensorycznych, takich jak smak, węch, wzrok, słuch czy dotyk, które mają zasadnicze znaczenie w funkcjonowaniu życia człowieka.

Jednak na wczesnym etapie życia mogą pojawić się nieprawidłowości w odbieraniu wrażeń zmysłowych przez układ nerwowy. Dotyczy to zwłaszcza dzieci. Dlatego jeżeli integracja sensoryczna (Warszawa) stanowi dla Twojego dziecka problem, zgłoś się do nas! Pomożemy rozwiązać ten problem.

Integracja sensoryczna (Warszawa) - jak rozpoznać zaburzenia?

Czasami zdarza się, że dziecko może być nadwrażliwe na niektóre bodźce zewnętrzne. Oznacza to, że integracja sensoryczna (Warszawa) jest zaburzona. Może przybierać różne formy. Jednym z objawów jest nadwrażliwość na dotyk, bądź bodźce wzrokowe lub słuchowe.

Z drugiej strony dziecko może za mało intensywnie odbierać dochodzące bodźce. Będzie wtedy próbowało urozmaicić zabawę za pomocą skoków, biegania, czy bicia i popychania innych dzieci. Integracja sensoryczna (Warszawa) prowadzona jest przez nasz zespół wyspecjalizowanych terapeutów, którzy pomogą Ci ustalić przyczynę i zaproponują najefektywniejsze sposoby radzenia sobie z tym problemem.

IMG_3043

Integracja sensoryczna Warszawa — terapia

Problemy związane z zaburzeniem funkcjonowania integracji sensorycznej u dziecka może powodować jego nieprawidłowe funkcjonowanie. W tym celu opracowano specjalną terapię sensoryczną, która ma wspomóc jego układ nerwowy.

Korzysta się w tym celu z zabawy i specjalnych ćwiczeń z wykorzystaniem podwiesia, hamaków, piłek, huśtawek, klocków sensorycznych, tuneli, beczek, kształtek, schodków oraz innych przedmiotów, które pomogą dziecku w prawidłowym odbieraniu bodźców zewnętrznych. Ćwiczenia poprawiają bazowe umiejętności sensoryczne dziecka, które uczy się jak radzić sobie z impulsami pochodzącymi ze świata zewnętrznego.

Integracja sensoryczna Warszawa — dlaczego warto?

Nasza kadra przez lata zbierała doświadczenia i umiejętności w pracy z dziećmi. Teraz chętnie dzielą się tą wiedzą z dziećmi i ich rodzicami. Zależy nam bowiem przede wszystkim na naszych podopiecznych — chcemy zapewnić im odpowiednie warunki rozwoju, bezpieczeństwo, ale również przyjazną atmosferę.

 

Nasi specjaliści pomogą Twojemu dziecku mającemu deficyty z zakresu integracji sensorycznej (Warszawa).