Muzyka

Poprzez muzykę rozbudzamy wyobraźnię dzieci, ich aktywność, uwagę słuchową, pamięć muzyczną oraz umiejętność koncentracji. 

Muzyka

Twórcza aktywność dziecka w Mruczankowym Przedszkolu

Sposób, w jaki dziecko zostanie zachęcone w wieku przedszkolnym do słuchania muzyki, śpiewania, tworzenia łatwych melodii, w znacznym zakresie decydować będzie o dalszym jego rozwoju w dziedzinie muzyki.

Dlatego zaprosiliśmy do współpracy profesjonalistów, nauczycieli z wykształceniem muzycznym. Zajęcia odbywają się prawie codziennie, ponieważ uważamy, że muzyka jest jednym z ważniejszych czynników wpływających na ogólny rozwój dziecka.

Rozwój zdolności muzycznych

W wieku przedszkolnym pojawiają się u dziecka prawie wszystkie elementy zdolności muzycznych. Kontakt ze światem dźwięków wpływa na zwiększanie się wrażliwości słuchowej, kształtuje umiejętność przeżywania muzyki i zainteresowania nią oraz kształtuje nawyki odbiorcy i współtwórcy muzyki.

W atmosferze dobrej zabawy, podczas zajęć, wykorzystujemy różne metody twórcze, które doskonale rozbudzają wyobraźnię dzieci, ich aktywność, uwagę słuchową, pamięć muzyczną oraz umiejętność koncentracji. 

Wykorzystanie śpiewu, ruchu, zabawy oraz tańca daje dziecku możliwość przeżycia różnych emocji, jednocześnie ucząc je prostych zasad kontroli nad swoim ciałem i harmonii ruchów.

Nasze przedszkole wyposażone jest w instrumenty muzyczne : bębenki, tamburyna, kołatki, trójkąty, grzechotki, talerze, janczary, klawesy, tarki, pudełka akustyczne, bloki akustyczny, dzwonki chromatyczne i diatoniczne, ksylofony, flety. Dodatkowo wykorzystujemy instrumenty wykonane samodzielnie przez dzieci.

Muzyka
Bożenarodzenie3

Zajęcia muzyczne

Podczas zajęć:

Uczymy się: